DidimFirmalar'a Hoş Geldiniz

Altınkum

Altınkum'u bir dünya markası haline getiren yegane unsur upuzun ve altın sarısı rengindeki ince kumlu plajıdır. Bahar ve yaz aylarında iğne atılsa yere düşemeyecek denli kalabalık olan bu plaj bir doğa harikasıdır. Altınkum plajı boyunca uzanan yürüyüş parkuru ve parkların yanı sıra; sahilde sayısız bar, disko, gece kulübü, çay bahçesi, eğlence mekanı, restoran ve hediyelik eşya satan işyeri vardır.
Altınkum plajı, bir doğa harikası olan denizinin akıntısından dolayı sürekli olarak temiz kalmaktadır. Yatçılık ve rüzgar sörfü haricinde sayısız su ve plaj sporuna ev sahipliği yapan Altınkum, pedallı kano severler için de bulunmaz bir adrestir.


Üçüncü Koy'un bitimindeki Parlamenterler Sitesi yanına yapılmakta olan marina ise, Ege bölgesindeki en yüksek kapasiteli yat limanı olarak inşa edilmektedir. 2009 Haziran ayında resmi açılışı yapılacak olan bu marina, Doğuş Grubu tarafından inşa edilmektedir.

Fazla yüksek dalgaların hemen hiç uğramadığı Altınkum sahili yaklaşık 8-9 ay açık kalan turizm işletmeleriyle de dikkat çekmektedir. Altınkum'da ayrıca dalış kursları verilen işletmeler, doğa yürüyüşleriyle, at ve jip üstünde yapılan safariler düzenleyen turlar ve yat turlarıyla çıkılan mavi yolculuklar da tatilini daha eğlenceli ve farklı kılmak isteyen turistleri beklemektedir.

Sabah ve akşam yürüyüşü yapmaktan hoşlanan yerli ve yabancı turistler, yemyeşil çam ağaçlarının altında ve masmavi deniz kenarında belirlenen güzergâhlarda bunu gerçekleştiriyorlar.

Her keseye uygun pansiyon ve apart otellerin yanı sıra; klimalı, yüzme havuzlu ve her tür yaz eğlencesine ev sahipliği yapan dört ve beş yıldızlı otelleriyle de öne çıkan Altınkum'da çok çeşitli konaklama imkanı mevcut. Yaşı ileri yabancı turistlerin daha ziyade, ilkbahar ile  sonbahar başlangıcı sayılan Mayıs ve Eylül aylarını tercih etmekte. Şehir içi minibüslerinin bahar ve yaz aylarında her 5 dakikada bir, kış ve sonbahar aylarında ise her 15 dakikada bir kalkması sayesinde Didim içinde ulaşım sorunu yaşanmıyor. Ayrıca Bodrum Havaalanı transferi yapan çok sayıda şirket, Ege havalisindeki çok sayıdaki antik ve tarihi yöreye günübirlik turlar da düzenliyorlar...

Akbük Pina Emlak-İnşaat
Akbük Pina Emlak-İnşaat